תיירות בישראל
דף הבית
»
אילת ודרום הארץ
»
אטרקציות באילת
»
המצפה התת ימי באילת

המצפה התת ימי באילת

בין העיר אילת ובין מסוף הגבול עם מצריים בטאבה ממוקם המצפה התת ימי באילת ,היחיד בישראל המשלב מסגרת עבור מחקר מדעי לסטודנטים וחוקרים מרחבי העולם והן מרכז ידע ותרבות עבור מאות אלפי המבקרים בו מידי שנה.

   

מס' המבקרים עולה על 300,000 בשנה כאשר שעות הביקור אינן מוגבלות וניתן להסתובב כמה זמן שרוצים כל עוד זה נכלל במהלך ביקור אחד.

המצפה התת ימי מחולק לאזורים שונים שכל אחד מהם מהווה עולם ומלואו עבור המבקרים הרבים.סביבת המפצה מאפשרת לנו להציץ במבט חטוף להלך החיים בים סוף ולהנות ממראות מרהיבים של בעלי חיים שונים החיים בו החל מסוגים שונים של דגים,אלמוגים יפייפיים ומיני בעלי חיים נוספים כמו צבי ים ,סרטנים ועוד.

מטיילי המצפה יכולים בנוסף לצפיה בסביבת המצפה לצאת לשייט קצר בסירת הזכוכית או באטרקציה של אילת והיא הצוללת הצהובה.

המצפה התת ימי באילת מכיל אטראקציות שונות בהן יכולים המבקרים הצעירים להתרשם מבעלי החיים השונים ע"י צפיה בבריכות ואקווריומים שונים הממוקמים ברחבי המצפה או לרדת לאזור התצפית ולצפות בשונית האלמוגים הנמצאת בסמוך למצפה.

בין הבריכות השונות במצפה ניתן למצוא את בריכת הכרישים הידועה , בשעות מסוימות במהלך היום ניתן להנות מהאכלת הכרישים ע"י עובדי המצפה. צוללן אמיץ נכנס לבריכת הכרישים עם שלל דגים ומאכיל ידנית את הכרישים הרעבים .. זמני ההאכלה הם לרוב הזמנים בהם נמדדת צפיפות רבה בסמוך לבריכה ומוגדרת בפי קרייני מבזקי התנועה כ - שעת העומס .

ניתן למצוא את בריכת צבי הים וחתולי הים בעלי הזנב הארוך,איזור הזוחלים ועוד ועוד.

בעקבות כמות המבקרים הגדולה הוקמו עזרים שונים הפרוסים ברחבי המצפה למען יוכלו דוברי השפות השונות להנות ולקבל הסברים הקשורים לחיי המצפה, ניתן לשכור תמורת סכום זעום מכשיר הנקרא "מדריך אלקטרוני" ולקבל הסברים מפורטים אודות הגדרות הדגים השונים.

מלבד המדריך האלקטרוני ניתן לקבל את מפת המצפה בדוכן המודיעין , שם נוכל למצוא את האטרקציות במתחם והיכן הן ממוקמות. בעזרת המפה נוכל לתכנן את אופן הבילוי במצפה ולוודא שלא פספסנו אף איזור.

בנוסף לחיי הים הוקם לאחרונה מתחם הנקרא "ביתן האמזונס " וכשמו כן הוא , הוא מכיל בעלי חיים מאזור נהר האמזונס ויערות הגשם בברזיל. בין בעלי החיים שניתן למצוא בביתן ישנו זן של נחש מוכר מאד ...נחש האנקונדה הענק שמסוגל להגיע לאורכים של 11 מטרים ואף יותר. נוכל למצוא בביתן להקת דגי פיראנות רעבים וקטלניים , עכבישי טרנטולה וצלופח חשמלי חסר רחמים .

מחזה נחמד נוסף שנוכל להתרשם ממנו במהלך ביקורינו במצפה התת ימי באילת הוא ניקוי בצבי הים הענקיים ע"י צוללן או צמד צוללנים שמשתמשים בצמר פלדה.לרוב לא אוהבים הצבים את שעת הניקוי כיוון שאינם אוהבים להגרר אל מחוץ למים ע"י הצוללנים. מטרת ניקוי צבי הים היא להוריד את שכבת האצות שנדבקת אליהם בזמן שהותם במים ומפריעה להם לשחות בהנאה.

בנוסף לכל האטרקציות הממשיות במצפה נוכל להכנס לחדר קולנוע לא רגיל הממוקם באושינריום, המסע כולל אפקטים של רעשים,רעידות הכסאות והתזת אדי מים על הקהל למען יחושו את האפקט באופן חזק יותר.

לא כל המושבים דינאמיים וישנם גם מושבים הנשארים סטטים ואינם זזים למען בעלי מגבלות כאלה ואחרות .

כיאה לכל מתחם תיירותי ישנה חנות המזכרות השכונתית בה נוכל למצוא מזכרות ותכשיטים שונים ממטעמי הים כגון שרשראות פנינים ,קונכיות ועוד.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2019 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.