תיירות בישראל
דף הבית
»
טיולים מאורגנים
»
טיפים להזמנת טיול מאורגן

טיפים להזמנת טיול מאורגן

מי שבחר טיול מאורגן יודע שייהנה משקט נפשי המותיר לו רק דבר אחד: הנאה מיופי הנוף והתרבות אליהם הוא ייחשף בטיול. טיול מאורגן הוא כלי נפלא להגשמת חלומות בצורה בטוחה ומהנה. כל שיש לעשות הוא לשבת בנוחות מול סוכן הנסיעות ולבחור, או לחילופין לשוטט בין אתרי האינטרנט המספקים מגוון אפשרויות.

   

גם אם אתה לא רוצה להעסיק את עצמך בהשוואה בין חברות טיולים, גם אם אין לך כוח לכל הפרטים הקטנים ולכן אתה בוחר בטיול מאורגן, מומלץ שתקרא את המאמר הבא. כמו כל עניין, גם בתחום זה יש בחירה טובה ובחירה טובה עוד יותר.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני טיול מאורגן?

שימוש יעיל בזמן שלך, התייחסות לזמן חופשי, מידע קצר על הקבוצה עמה תטייל, אופי המלונות בהם תשהה ואיכות השירות שלהם, איכות המזון והמסעדות, מה אתה יודע על המדריך שלך - כל אלה (מעבר למחיר ולזמן השהות הכללי) הן נקודות חשובות עבורך.

זכור, מחיר הטיול המאורגן לא תמיד מעיד על טיבו אבל חשוב לא ליפול לרשת החיסכון המפתה ולקבל טיול סוג ב'. חשוב שתבחר טיול שהרוח השולטת בו מדברת אליך. טיול טבע המשלב לינה על גדות הנהר לא מתאים לכל אחד. כך גם טיול אורבני. השילוב בין שניהם מפתה אבל יש לבדוק אם מדובר על אירועים המתאימים לך.

לדוגמה, קפיצת בנג'י ביום השלישי עלולה להוות בזבוז של זמן וכסף מבחינתך גם אם ההפלגה אל המקום קוסמת לך. סבירות גבוהה מאד שקיים הטיול בו אתה מעוניין משום שקיימות כל כך הרבה אופציות. לכן, אל תתפשר בבחירותיך.

מדריך טיול מאורגן

חשוב שהמדריך יהיה בעל ניסיון. ניתן לבדוק זאת על ידי הסוכנות או על ידי הקלקת שמו בגוגל. אולי ניתן לבקש לשוחח עם אנשים שלקחו חלק בטיול עמו או לבדוק בהמלצות ב"למטייל" אם הוזכר שמו ומדוע.

נקודה למחשבה: עדיף לצאת לטיול מאורגן בו המדריך הוא מטעם החברה ולא מדריך עצמאי היות וכך האינטרס שלו להנאה שלך גבוה יותר.

דברים שחשוב לדעת לפני הזמנת טיול מאורגן
חשוב לברר לפני הטיול על רמת המלונות. צילום: כלתום דהוד, פיקיוויקי

מלון מיליון כוכבים ושירותי הסעדה

חשוב שתדע מהם המלונות בהם אתה עתיד לשהות ואל תתפתה לתשובה כי לא נהוג למסור מידע על המלון לפני הטיול. תן דעתך לארוחות המסופקות, בדוק מה כולל חצי פנסיון. עדיף שאת הארוחה העצמאית תעשה באמצע היום ושאת ארוחת הערב תעשה תחת שירות הטיול. אחרת תמצא שאתה מבזבז הרבה יותר כסף על מזון מאשר תכננת.

ולבסוף, חברותא

ככל שהטיול מיועד עבור מספר אנשים גדול יותר עלותו יורדת, אך לעתים מותנה קיום הטיול במספר המשתתפים בו. אולי כדאי לשקול טיול מאורגן שייצא בזמן (הרי לקחת עבורו חופשה מהעבודה ופינית לו זמן), ולשלם מעט יותר. על כל פנים בחר טיול מאורגן עם שכבת גיל המותאמת לך.

ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2019 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.