תיירות בישראל
דף הבית
»
אילת ודרום הארץ
»
בתי מלון באילת
»
מפרץ אילת

מפרץ אילת

מפרץ אילת, המכונה מחוץ לישראל מפרץ עקבה, הוא מפרץ גדול של ים סוף. מפרץ אילת מהווה חלק מהשבר הסורי אפריקני ולכן הוא כה עמוק, ומגיע למעל לשני קילומטר במרכז המפרץ.

   

השבר עובר ממזרח אפריקה לכיוון צפון דרך ים סוף לתוך דרום?מערב אסיה. הקצה הצפוני של ים סוף מסתעף לשניים על ידי חצי האי סיני, מה שיוצר את מפרץ סואץ במערב ואת מפרץ אילת במזרח.

מפרץ אילת, שרוחבו מגיע עד 24 ק"מ בנקודה הרחבה ביותר שלו, נמתח צפונית לאורך 160 ק"מ ממצרי טיראן ומסתיים היכן שהגבול הדרומי של ישראל פוגש את גבולות מצרים וירדן.

צומת זה הוא מפגש של שלושה מקומות: אילת בישראל, עקבה בירדן, וטאבה במצרים. הערים היו בעבר נמלי?ים חשובים מבחינה אסטרטגית, אך כיום הן משמשות בעיקר כאתרי נופש לתיירים שמעוניינים להנות מהאקלים החם של מפרץ אילת.

בתוך מפרץ אילת נמצאת גם שונית האלמוגים באילת, הצפונית ביותר בעולם.

אורכו של מפרץ אילת 180 ק"מ, רוחבו הממוצע 16 ק"מ, העומק הממוצע 900 מ'.

באזור מפרץ אילת מתקיימים שפע של אתרי טבע, תופעות גיאולוגיות מרתקות, שוניות אלמוגים ומגוון בעלי חיים וצמחים. הים הכחול, הרי אדום והמדבר הצחיח המקיף את המפרץ יוצרים סביבת חיים מרהיבה שמושכת אלפי מבקרים.

לאחרונה נשמעו טענות רבות מפי ארגונים סביבתיים לגבי זיהום מי מפרץ אילת. זיהום זה מסכן את שוניות האלמוגים ואת יתר החי והצומח באזור. בנוסף קיימת סכנה לחופי הרחצה של מפרץ אילת.

מקורות נוספים מומלצים

  • בתי מלון באילת - מבחר מלונות באילת באתר האינטרנט של רשת מלונות אפריקה ישראל. ההרשמה דרך אתר הרשת מזכה בהנחת מבצע משמעותית.
  • דילים לאילת - רשימת מבצעים ודילים לקבוצות ויחידים במלונות באילת, מרשת מלונות אפריקה ישראל.
ספר עלינו לחבריך!
מפת אתר © 2007-2020 כל הזכויות שמורות Trip תיירות.